Trening gwiazd – EMS

Home / Trening gwiazd – EMS

Czym jest EMS?

EMS – Electrical Muscle Stimulation to najnowsza technologia treningu wykorzystywana przez sportowców, rehabilitantów i osoby, takie jak Ty – którym brakuje czasu na aktywność fizyczną. Wykonywane pod okiem trenera personalnego proste ćwiczenia w specjalnym kombinezonie trwają zaledwie 20 minut, ale zmuszają Twoje mięśnie do wysiłku podobnego temu, który ma miejsce podczas dwóch godzin spędzonych na siłowni.

 

Jak to się dzieje?

Oprócz skurczów mięśni, które wymuszają wykonywane ćwiczenia, impulsy elektryczne przesyłane do mózgu ponad stukrotnie intensyfikują Twój trening w 8 grupach mięśniowych: ramionach, klatce piersiowej, plecach, dolnej partii pleców, brzucha, mięśni skośnych brzucha oraz ud i pośladków. Dzięki temu w ciągu 20 minut ćwiczeń jesteś w stanie wykonać trening, który na zwykłej siłowni zająłby Ci 2 godziny. Możesz spalić nawet 1200 kcal podczas jednego treningu EMS!

 

Czy muszę coś robić?

Niestety – bez pracy nie ma kołaczy. Nie daj się oszukać tabletkom, cudownym dietom w proszku, nowoodkrytym roślinom, które sprawią, że stracisz kilogramy siedząc na kanapie i przegryzając chipsy. Odchudzanie wymaga ruchu. My pomożemy Ci osiągnąć oczekiwane efekty 3 razy szybciej niż standardowy trening. Nie obiecamy Ci, że będziesz leżeć i chudnąć. Ale obiecamy Ci, że razem osiągniemy sukces. Szybciej, przyjemniej, bezkontuzyjnie.

 

Jakie są zalety treningu?

– ćwiczysz raz w tygodniu przez ok. 20 minut, co odpowiada blisko 2 godzinom spędzonym na siłowni,
– pojedynczy trening pozwala spalić do 1200 kcal,
– nie obciążasz stawów, ani kręgosłupa,
– trening EMS pobudza średnio 150 razy więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny,
– utrata wagi następuje 3 razy szybciej niż w przypadku treningu konwencjonalnego,
– brak ryzyka kontuzji,
– w trakcie treningu pobudzanych jest aż 8 grup mięśniowych.

 

Czy trening EMS jest dla mnie?

Tak, jeśli:

 • nie jesteś w ciąży,
 • nie masz zainstalowanego rozrusznika serca,
 • nie masz problemów z nadciśnieniem, ani innych związanych z układem krążenia,
 • nie masz problemów kardiologicznych,
 • nie chorujesz na padaczkę, cukrzycę, czy miażdżycę.

 

Jakie korzyści może przynieść mi trening EMS?

Trening EMS przynosi mnóstwo korzystnych efektów. Wśród nich najistotniejsze to:

 • poprawa wydolności fizycznej,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • zwiększona wytrzymałość mięśniową,
 • redukcja cellulitu,
 • ujędrnienie skóry,
 • zmniejszenie bólu stawów.

 

Jak muszę się przygotować do treningu?

Tak jak do wyjścia na siłownię lub fitness. Zabierz ze sobą ręcznik (możemy Ci go pożyczyć, jeśli zapomnisz), sportowe obuwie i skarpetki. Resztę pozostaw nam. Możesz zakupić indywidualny komplet bielizny, w którym będziesz ćwiczyć lub wypożyczać go od nas przed każdym treningiem. U nas przebierasz się we wspomnianą bieliznę, a później zakładamy na Ciebie specjalny, dopasowany do Twoich potrzeb kombinezon.

 

Jakie partie ciała mogę trenować?

Trening polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń, które zostają dobrane zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Treningiem może zostać objęte praktycznie całe ciało. Posiadamy pakiety ćwiczeń skupiające się na podkręceniu metabolizmu, spalaniu tłuszczu, rozciąganiu, ale także rzeźbie poszczególnych partii ciała. Wszystko zależy od celu, jaki przed sobą stawiasz.