Najskuteczniejsze wyszczuplanie HIFU

Home / Najskuteczniejsze wyszczuplanie HIFU

Co oznacza HIFU?

HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia High Intensity Focused Ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Technologia ta znana jest w medycynie od 20 lat i wykorzystywana jest do dnia dzisiejszego z powodzeniem w leczeniu nowotworów, w szczególności raka prostaty. W zabiegach medycyny estetycznej od kilku lat używana jest do liftingu i ujędrniania skóry.

 

Na czym polega jego fenomen?

HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości (ultradźwięki), powodująca ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki – w medycynie estetycznej używane są trzy głębokości – 1.5, 3.0 i 4.5 mm – w przypadku pracy z twarzą i szyją oraz 8.0 i 13.0 mm w przypadku opracowywania poszczególnych elementów ciała. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do kontrolowanych mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia. W efekcie tego otrzymujemy efekt liftingu w przypadku nawisów skórnych takich jak tzw. „chomiczki” lub likwidacji miejscowych otłuszczeń, np. w dolnej części brzucha.

 

Jakie są zalety zabiegu?

Gwarantuje zdumiewające efekty. Zagęszcza, uelastycznia i wyraźnie ujędrnia skórę. W przypadku zabiegu na twarz – wyostrza jej kontur, redukuje zmarszczki i zmniejsza pory. Końcowy efekt widoczny jest po ok. 3 miesiącach, ale już bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować poprawę napięcia skóry o ok. 15%. Efekty utrzymują się od 18 miesięcy do nawet 2 lat.

HIFU idealnie sprawdza się również do zabiegów na ciało. Pozwala obkurczyć nawisy skórne, np. w okolicy ramion, czy dolnych partiach brzucha, a także miejscowo wyszczuplić wybraną partię. Idealnie sprawdza się do znienawidzonych przez panie kolan, wewnętrznej części ud, czy pośladków.

Jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, nie pojawiają się sińce ani inne zmiany. Nie wymaga rekonwalescencji ani nie ma żadnych zaleceń pozabiegowych. W przypadku liftingu twarzy natychmiast po zabiegu można wykonać makijaż i wrócić do codziennych obowiązków.

Można łączyć go z innymi zabiegami odmładzającymi. Między niektórymi z nich należy jedynie zachować odpowiedni odstęp czasu. Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań, by HIFU stosować również jako uzupełnienie bądź wzmocnienie innych zabiegów medycyny estetycznej.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. W niektórych miejscach, gdzie skóra jest cieńsza i znajduje się w bliższym sąsiedztwie kości, klient może odczuwać niewielki dyskomfort w postaci delikatnego nakłuwania. Ważnym jest, że z racji nieinwazyjności zabiegu, zalicza się on do tzw. zabiegów lunchowych. Oznacza to, że klient nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, a na wierzchniej warstwie skóry nie pozostaje praktycznie żaden ślad po wykonanym zabiegu. Poza widocznym napięciem skóry – nawet do 15% 🙂 W sporadycznych przypadkach pojawia się lekkie zaczerwienienie, które powinno zniknąć samoistnie w najbliższym czasie.

 

Czy HIFU jest dla mnie?

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • stany zapalne skóry,
  • nowotwory,
  • opryszczka,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • epilepsja,
  • choroby układu sercowo – naczyniowego,
  • stwardnienie rozsiane.

Zabieg dedykowany jest właściwie do wszystkich, którzy nie są zadowoleni z jędrności swojej skóry oraz w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia. Innymi wskazaniami do zabiegu są także: zmniejszenie prawdopodobieństwa utraty jędrności skóry podczas odchudzania, wiotkość skóry po przebytej ciąży lub po nagłej utracie masy ciała, lifting twarzy i dekoltu, a także wiotka skóra na udach, piersiach czy pośladkach. Warto również wspomnieć, że ultradźwięki pozytywnie wpływają na redukcję rozszerzonych porów, wyrównują koloryt oraz wyostrzają kontur twarzy.

 

Jak wygląda zabieg?

Na początku przeprowadzany jest dokładny wywiad z klientem, mający na celu ustalenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Powinnaś pamiętać, że najważniejsze jest Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego nie zatajaj chorób, stosowanych leków i innych przeciwwskazań dyskwalifikujących Cię z wykonania zabiegu.

Zabieg HIFU nie wymaga żadnego przygotowania i odbywa się bez znieczulenia. Następnie skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Weryfikowana jest grubość wybranej partii skóry, w celu dobrania odpowiedniego transmitera do wykonania zabiegu. Wówczas bawimy się w Picasso 😉 Na Twojej skórze zostają zaznaczone linie pozwalające na prawidłowe przyłożenie głowicy. I tak miejsce, przy miejscu zaczynamy ciężką pracę nad tym, by przywrócić Twojemu ciału wymarzony wygląd. HIFU działa w dwojaki sposób – wysoka temperatura dosłownie topi tkankę tłuszczową, a wywołany kontrolowany stan zapalny, przywraca jej napięcie, ujędrnia i pozbawia cellulitu.

 

Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu jest uzależniona od problemu, z jakim zwraca się klient. Im większy obszar podlega opracowaniu, tym dłuższy czas zabiegu. Im bardziej wiotka skóra, tym więcej wymaga uwagi, co również wydłuża czas. Średnio zabieg trwa od 30 min do 1,5 godziny.